• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tusiar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+9005052024285
  • https://twitter.com/tusiar
  • https://www.instagram.com/tusiar_arastirma/

İSTANBUL ANKETİ

Basın mensupları için 

TÜSİAR 2024 YEREL SEÇİM İSTANBUL ARAŞTIRMASI BASIN AÇIKLAMASIMart 2024 Yerel Seçimlere Giderken Son Siyasi Durum –İSTANBUL Anket Sonuçları
Tüsiar; Siyasi Partiler, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Örgütleri ve Ticari İşletmelere, bütün süreçleriyle birlikte, Araştırma, Saha, Analiz, Anket, Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon hizmeti vermek, Araştırma sektörünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 2002 yılında kurulmuştur.
TÜSİAR ( Türkiye Strateji Araştırma Danışmanlık Ltd.Şti) şirketi 21 yıllık hizmet tecrübesi ile her seçimde Türkiye geneli yapmış olduğu anketleri paydaşları ile ve kamuoyuna basın yolu ile paylaşmaktadır.
TÜSİAR 21 yıllık hizmet dönemi içinde seçimler öncesinde kamuoyu ile paylaşımını yapmış olduğu anketlerde % 98 güven Aralığı, + -1.5 hata payı değerleri içinde tutturmayı başarmıştır.
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi için 17-25 Nisan 2023 tarihlerinde saha çalışmasını yapmış olduğu “Cumhurbaşkanlığı Seçimine 17 gün kala Son Durum Anketi” isimli araştırmasında Türkiye geneli açıklanan anketler içerisinde seçim sonucunu en doğru ve yakın bilen 5 firma arasında 3.sırada yer almıştır.
Yapmış olduğu tüm çalışmalarda Objektif ve tarafsız olmayı kendisine şiar edinen Tüsiar doğru bildiğini ve gördüğünü açıklamaktan, açıkladığının da arkasında durmaktan hiçbir zaman geri durmamıştır.
Yaklaşan 2024 Mart Yerel seçimlerinde Genel siyasi durum ve illerde yerel seçim son siyasi durumlarını tespit etmek amacıyla yapmış olduğumuz Anketlerden bir yenisi ’de İstanbul özelinde, Tüsiar öz kaynaklarıyla yapılan ve Kamuoyunun bilgisine sunulan İSTANBUL Anketidir.
Anketle ilgili olarak çıkan sonuçlar; İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hizmet Memnuniyeti durum tespiti ve mevcut başkana yeniden oy verme durumlarının ölçümü sorularının cevaplarıdır.
Araştırma 11-17 Aralık 2023 Tarihleri arasında; CATI (Bilgisayar Destekli Telefonla anket) yöntemi ile yapılmıştır. İSTANBUL ili ve 39 ilçesini kapsamaktadır, Cinsiyet, Yaş, Eğitim ve SES (Sosyo-Ekonomik Statü) grupları dikkate alınarak Yapılan çalışmaya toplam 1843 kişi katılmıştır. Araştırmaya katılanların Cinsiyete Göre Dağılımları: Erkek %51,9- Bayan %48,1 olarak gerçekleşti.
Araştırma sonuçlarının saha ve bilgisayar ortamında gerçekleştirilen kontrollerden sonra analizler ile elde edilen bulguların tutarlılığı gözlemlenmiştir. Araştırmanın güven Aralığı % 95 olup hata payı 3 (+ - )  tür.
 
Ümit METE
Yönetim Kurulu Başkanı